Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia i Mazury: 47 osób hospitalizowanych, a 782 osób objętych nadzorem epidemiologicznym

Fot. P.Getka

Na Warmii i Mazurach jest 47 osób hospitalizowanych, w tym czworo zakażonych koronawirusem – poinformował wieczorem rzecznik wojewody Krzysztof Guzek. Dodał, że w regionie nadzorem epidemiologicznym objęte są 782 osoby.

Jak przekazały służby wojewody, na Warmii i Mazurach kwarantanną szpitalną objęte są dwie osoby, a kwarantanną domową 171 osób.

Na chwilę obecną nie mamy kolejnych osób zakażonych, a te cztery chore są w stanie dobrym

– dodał rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego.

Z tych danych wynika, że w porównaniu z piątkiem liczba hospitalizowanych zwiększyła się o 23 osoby. Od wczoraj jest też o 26 więcej osób objętych kwarantanną domową, a o 127 wzrosła liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym.

Pacjenci, u których zdiagnozowano koronawirusa, są hospitalizowani w szpitalu zakaźnym w Ostródzie. Wśród nich są kobieta i mężczyzna, którzy przyjechali autobusem z Niemiec z tzw. pacjentem zero. Pozostałe dwie to mieszkanki województwa warmińsko-mazurskiego, które wróciły z Włoch.

Źródło: PAP
Redakcja: Ł.Sadlak/BSC

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uwaga, Krzysztof Guzek, koronawirus, hospitalizacja
Ministerstwo Zdrowia: Trzecia śmiertelna ofiara koronawirusa. Zakażenie potwierdzono u 104 osób

Zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Lublinie. Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd w Polsce u 104 osób – podało w...

Zamknij
RadioOlsztynTV