Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia Energa pokonana w Pucharze Polski

Fot. A. Kajat

Szczypiornistom Warmii Energa Olsztyn niestety nie udało się sprawić niespodzianki w Pucharze Polski. Olsztynianie przegrali w 1/16 finału rozgrywek z superligową Pogonią Szczecin 20:30.

– Doświadczenie zdobyte w tym spotkaniu zaprocentuje w meczach ligowych – podkreśla trener Warmii Igor Stankiewicz. Szkoleniowiec Warmiaków powiedział, że po zwycięstwie w czwartkowym sparingu ze Szczypiorniakiem Olsztyn, przyszła weryfikacja w meczu z zespołem z Superligi. Teraz będzie czas na ustabilizowanie formy przed spotkaniem ligowym ze Stalą Gorzów.

00:00 / 00:00

Szkoleniowiec Pogoni Szczecin Rafał Biały przyznaje, że oba zespoły są w zupełnie innej fazie przygotowań do sezonu ligowego. Podkreślał, że jego zespół rozgrywki wznawia 5 lutego meczem z Łomżą Vive Kielce. Jego podopieczni natomiast skupiają się na pojedynku z MMTS-em Kwidzyn tydzień później.

00:00 / 00:00

Obrotowy Warmii Energa Jakub Zemełka powiedział po meczu, że mimo porażki, gra przeciwko zespołowi z Superligi da olsztynianom przewagę w spotkaniach z drużynami z 1. ligi centralnej. Przyznał, że wnioski po tym meczu będą bardzo cenne i pomogą się lepiej przygotować na najbliższy mecz ligowy ze Stalą Gorzów.

00:00 / 00:00

Warmia Energa Olsztyn kończy zatem swoją przygodę w Pucharze Polski, a za tydzień wraca na ligowe parkiety. Podopieczni Igora Stankiewicza w sobotę (22.01) zmierzą się w 13. kolejce 1. ligi centralnej w hali w Biskupcu ze Stalą Gorzów.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

Pogoń Szczecin lepsza od Warmii Energa w Pucharze Polski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piłka ręczna
Zakończył się I Memoriał Jerzego Rudzińskiego. „Jego pasją był sport”

- Był wielkim miłośnikiem olsztyńskiego sportu i jego nieodłącznym elementem - tak Jerzego Rudzińskiego wspominają uczestnicy  pierwszego memoriału jego imienia, który odbył się w stolicy regionu....

Zamknij
RadioOlsztynTV