Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Warmia Energa Olsztyn ma dwóch nowych zawodników

Fot. sport.egit.pl

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczną na początku sierpnia, a teraz kompletują skład.

Szeregi pierwszoligowej Warmii Energa Olsztyn zasiliło dwóch nowych zawodników.

O szczegółach mówi trener Warmiaków, Jarosław Knopik:

Dawid Mięsopust – zaimponowało mi w nim to, że on jest bardzo oddany piłce ręcznej. Chce się rozwijać. Jego charakter bardzo dobrze się wkomponuje w naszą filozofię tworzenia drużyny, tworzenia mentalności zespołu. Wniesie na pewno jakość na boisku, bo on posiada tez umiejętności na tym prawym skrzydle, aby spokojnie uzupełniać się na prawym skrzydle z Mateuszem Kosmalą. Jeżeli chodzi o Miłosza Ruppa, to jest to zawodnik, który ma dar gry w ataku, zdobywania bramek, kreowania sytuacji bramkowych. I w naszej opinii nam tego trochę brakuje. To będzie taka druga osoba po Marcinie [Malewskim], która w trudnych momentach potrafi wziąć piłkę i sama zrobić coś pozytywnego.

00:00 / 00:00

Jednocześnie władze klubu spodziewają się, że klubowe barwy zmieni podstawowy bramkarz Warmii – Mateusz Gawryś. Wcześniej o swoim odejściu poinformował kapitan zespołu – Radosław Dzieniszewski.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia Energa Olsztyn, Jarosław Knopik, Dawid Mięsopust
Kapitan i legenda Warmii opuszcza klub. „Moja kariera jeszcze się nie kończy”

  Około 400 bramek rzuconych dla olsztyńskiej Warmii, dużo serducha włożonego w grę i mnóstwo potu wylanego na parkiet hali Urania. Kapitan I-ligowej Warmii Energi Olsztyn...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV