Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Waluta euro bez tajemnic

Widzieli ją już mieszkańcy dziesięciu krajów Europy. Do września wystawę zatytułowaną „Euro, waluta europejska” można oglądać w Olsztynie.

Ekspozycję przygotował Narodowy Bank Polski i Komisja Europejska. Po raz pierwszy, opracowaną przez Komisję Europejską, ekspozycję zaprezentowano w Brukseli w 2007 roku. Od tamtego czasu wystawa odwiedziła 10 krajów Unii Europejskiej i prawie 30 miast. Polska jest jedenastym krajem goszczącym wystawę.

Ekspozycja prezentuje historię waluty europejskiej, jej rolę i obecne znaczenie dla obywateli Unii Europejskiej oraz perspektywy przyjęcia euro przez Polskę – mówi Anna Karpiak-Olszewska z oddziału NBP w Olsztynie:

00:00 / 00:00

Zwiedzający dowiedzą się także jak zabezpieczone są banknoty i monety euro. Bezpłatna wystawa będzie otwarta do 11 września w olsztyńskim oddziale Narodowego Banku Polskiego. (grab/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wystawa, euro, NBP
NBP przybliża euro

Narodowy Bank Polski i Komisja Europejska zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy edukacyjnej „Euro, waluta europejska” w Oddziale Okręgowym NBP w Olsztynie. Otwarcie wystawy odbędzie się 15...

Zamknij
RadioOlsztynTV