Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Walka z pandemią i naciski Donalda Tuska na lewicę. Posłuchaj Porannych Pytań z Jerzym Szmitem i Marcinem Kulaskiem

– Nowa Lewica oczywiście, że pójdzie na spotkanie z premierem – zapewnił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn o chęci rozmów w sprawie piątej fali pandemii poseł Nowej Lewicy Marcin Kulasek. Politycy ocenili naciski Donalda Tuska na Nową Lewicę.

Sekretarz generalny Nowej Lewicy dodał, że sytuacja jest w tej chwili bardzo poważna.

Potrzebna jest prawdziwa, a nie pozorowana walka z pandemią. Nasz projekt dotyczący obowiązkowych szczepień jest gotowy do przyjęcia. Wszyscy wiedzieliśmy, że tak będzie. Wskazywały na to dane pozostałych krajów europejskich, mówili o tym eksperci Rady Medycznej, którzy z niej zrezygnowali

– powiedział poseł Marcin Kulasek.

Prezes PiS w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit przypomniał, że ponad 40% Polaków się nie zaszczepiło.

Gdy nawołujemy do obowiązkowych szczepień, to mówimy o tym, że blisko połowę narodu trzeba jakoś do tego przymusić, bo wszystkie argumenty, o których mówi rząd i opozycja na temat szczepień są nieskuteczne.

Premier Mateusz Morawiecki skierował zaproszenie do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią COVID-19. Spotkanie ma się odbyć jutro.

Poseł Nowej Lewicy zaznaczył, że, aby odnieść polityczny sukces, opozycja musi działać na zasadzie partnerstwa.

Musi być rozmowa, porozumienie, partnerstwo. Inaczej nie odsuniemy PiS od władzy. Mówimy o tym jednoznacznie: nie będzie nam pan Tusk ustawiał ani Hołowni, ani Kosiniaka-Kamysza, ani Czarzastego i Biedronia jako podległych sobie kolegów. Tylko musimy rozmawiać na zasadach partnerskich, inaczej nie będzie porozumienia – mówimy o tym jednoznacznie.

– Operacja sprowadzenia Donalda Tuska się nie powiodła – powiedział Jerzy Szmit.

Dziś Donald Tusk jest coraz bardziej wściekły i zniesmaczony tym, że nikt przed nim nie pada na kolana, że mówi się prawdę o jego rządach i skutkach rządów PO-PSL. On się z tym źle czuje.

Podczas piątkowego briefingu w Zambrowie Donald Tusk zadał pytanie: czy w przyszłości można się spodziewać współpracy Lewicy z PiS także po następnych wyborach, co zdaniem szefa PO zmarnowałoby wysiłek i nadzieję milionów Polaków.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ponad 8 milionów Polaków otrzyma wyższe emerytury i renty

W lutym osoby pobierające świadczenie od 4 920 do 12 800 zł otrzymają zwrot nadpłaconego podatku. Odbędzie się to z urzędu i automatycznie, nie trzeba składać...

Zamknij
RadioOlsztynTV