Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Waldemar Zawiślak: Warmię i Mazury wybraliśmy, bo tu są nasi partnerzy i klienci

Waldemar Zawiślak – dyrektor Egger Biskupiec. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Gościem rozmowy gospodarczej był dyrektor Waldemar Zawiślak Egger Biskupiec. Leszek Cimoch rozmawiał o jednej z najbardziej spektakularnych inwestycji na Warmii i Mazurach.

Na obecności Eggera skorzysta budżet Biskupca. Na 85 hektarach za miliard złotych powstaje fabryka, która będzie produkować płyty wiórowe dla przemysłu meblarskiego. Fabryka Egger w Biskupcu zatrudnia 400 osób. Pracownicy zatrudnieni w fabryce w Biskupcu wyjeżdżają na kilkutygodniowe szkolenia do zakładów w Austrii, Niemczech i Rumunii. Waldemar Zawiślak wyjaśnia kto znalazł pracę w Eggerze i jak firma dba o swoich pracowników.

W produkcji Egger zamierza wykorzystać do produkcji nowych płyt wiórowych recykling drewnianych produktów m.in. starych mebli.

Cały czas trwa budowa fabryki. Będziemy mogli ją otworzyć jak zakończymy prace wykończeniowe. Liczymy na to, że wkrótce uda się nam rozpocząć regularną produkcję (…) Warmię i Mazury wybraliśmy z tego względu, że są tu nasi partnerzy i klienci. Tu jest wiele lat tradycji przetwórstwa drewna i produkcji mebli. Na Warmii i Mazurach jest największe zagęszczenie producentów mebli, który są naszymi partnerami. Ważna jest też bliskość surowca

– podkreślił dyrektor Waldemar Zawiślak

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Waldemarem Zawiślakiem

Waldemar Zawiślak – dyrektor Egger Biskupiec. Fot. B. Świerkowska-Chromy

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec, zakład, Egger
Uwaga na gołoledź. Od rana na Warmii i Mazurach jest bardzo ślisko

Kolizje, wypadki, uziemione autobusy, spóźnienia do pracy i szkół oraz połamane nogi - to skutek porannej gołoledzi na Warmii i Mazurach. Od rana do Radia Olsztyn...

Zamknij
RadioOlsztynTV