Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -15 °C pogoda dziś
JUTRO: -12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wacław Olszewski ponownie burmistrzem Olecka. Swojego rywala Marcina Czekaya wyprzedził o 172 głosy

Wacław Olszewski ponownie burmistrzem Olecka. Fot. M. Zbrożek

Wacław Olszewski ponownie będzie burmistrzem Olecka. W przedterminowych wyborach uzyskał o 172 głosy więcej niż jego rywal Marcin Czekay.

Oficjalne dane Miejskiej Komisji Wyborczej w Olecku potwierdziły zwycięstwo Wacława Olszewskiego w wyborach burmistrza miasta. Zdobył on 51,35 procent głosów, a jego kontrkandydat Marcin Czekay 48,64 procent.

W drugiej turze wyborów na Wacława Olszewskiego oddano 3262 głosy, a na Marcina Czekaya 3090 głosów. Wygrana Olszewskiego jest niewielka. Między kandydatami były zaledwie 172 głosy różnicy. Olszewski w porównaniu z pierwszą turą zyskał dodatkowo 209 głosów, a Czekay podwoił swój wynik.

Do urn poszło 37,5 procent uprawnionych do głosowania. W wyborach nie wzięło udziału ponad 10 tysięcy mieszkańców Olecka. Uprawnione do głosowania były 17 102 osoby. Głosowanie odbywało się w 23 obwodowych komisjach wyborczych.

Wacław Olszewski był burmistrzem przez 19 lat. W ubiegłym roku sąd wygasił mu mandat z powodu naruszenia ustawy antykorupcyjnej.

(MZbrożek/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, burmistrz, OLecko, Wacław Olszewski
Olecczanie wybierają burmistrza

Lokale wyborcze otwarto punktualnie o godz. 7. Głosowanie przebiega bez zakłóceń. To druga tura przedterminowych wyborów. Biorą w niej udział Marcin Czekay i Wacław Olszewski, którzy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV