Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Zielonce Pasłęckiej upamiętniono Leszka Czyżewskiego. Pedagog i socjoterapeuta był twórcą ADeHaDowa

Fot. A. Pastuszka

W Zielonce Pasłęckiej uroczyście odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Leszkowi Czyżewskiemu. Dyrektor Centrum Administracyjnego do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych zmarł, w styczniu, po ciężkiej chorobie. Miał 46 lat.

– To ważny dzień dla wychowanków. Chcemy pokazać młodzieży, że należy pamiętać o przeszłości – przyznaje Magdalena Paradowska, nowy dyrektor Centrum „Zakątek” w Zielonce Pasłęckiej.

00:00 / 00:00

Leszek Czyżewski był między innymi twórcą ADeHaDowa – wypoczynku i obozów terapeutycznych dla dzieci z ADHD, ODD, czy Zespołem Aspergera. Był pedagogiem, socjoterapeutą i dydaktykiem. Od bardzo wielu lat związany był z Placówką Opiekuńczo – Wychowawczą „Orle Gniazdo” w Marwicy oraz „Samodzielnym Mieszkaniem” w Pasłęku.

Tablicę pamiątkową, która została umieszczona na ścianie budynku Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Zielonce Pasłęckiej odsłonili wychowankowie placówki oraz syn Leszka Czyżewskiego – Szymon.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Poprzez organizację tej uroczystości chcemy pokazać młodzieży, że należy pamiętać o przeszłości mówi starosta elbląski Maciej Romanowski.

00:00 / 00:00

Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Zakątek” w Zielonce Pasłęckiej powstała w 2019 roku. Jest w niej 14 wychowanków.

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzież, zdrowie, tablica pamiątkowa, Zielonka Pasłęcka, Zespół Aspergera, Centrum Administracyjne do Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Leszek Czyżewski, ADeHaDowo
EMA zgadza się na szczepienie młodzieży preparatami BioNTech i Pfizer

Europejska Agencja Leków zgodziła się na szczepienie młodzieży od 12. do 15. roku życia preparatami BioNTech i Pfizer. Eksperci unijnej agencji uznali, że preparaty tego konsorcjum...

Zamknij
RadioOlsztynTV