Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

EMA zgadza się na szczepienie młodzieży preparatami BioNTech i Pfizer

Fot: PAP/EPA

Europejska Agencja Leków zgodziła się na szczepienie młodzieży od 12. do 15. roku życia preparatami BioNTech i Pfizer. Eksperci unijnej agencji uznali, że preparaty tego konsorcjum są dla nastolatków bezpieczne i skuteczne w zapobieganiu COVID-19.

Niemiecko-amerykański koncern jako pierwszy uzyskał zielone światło Europejskiej Agencji Leków dla szczepienia nastolatków. Do tej pory szczepionki BioNTech i Pfizer były dopuszczone dla osób powyżej 16. roku życia. O decyzji unijnej agencji poinformował Marco Cavaleri, szef zespołu dotyczącego strategii i oceny szczepionek.

Rozszerzenie ochrony bezpiecznych i skutecznych szczepionek na młodszą populację jest ważnym krokiem naprzód w walce z pandemią. Dlatego autoryzowaliśmy to kluczowe osiągnięcie

– dodał Marco Cavaleri.

Ostateczną decyzję o zatwierdzeniu w Unii szczepionek BioNTech i Pfizer dla nastolatków od 12. do 15. roku życia podejmie jeszcze dziś Komisja Europejska.

Szczepionki tego konsorcjum dla nastolatków zostały zatwierdzone wcześniej w Stanach Zjednoczonych.

Autor: B. Płomecka/IAR
Redakcja: A. Chmielewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzież, szczepionka, uwaga, pilne, EMA
Czy w tym roku odbędzie się inscenizacja bitwy pod Grunwaldem? Znamy decyzję organizatorów

Drugi rok z rzędu z powodów pandemicznych odwołano Dni Grunwaldu i związaną z nimi inscenizację bitwy pod Grunwaldem - poinformowali w piątek organizatorzy wydarzenia. Dodano, że...

Zamknij
RadioOlsztynTV