Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W. Zełenski: Rosjanie wywieźli prawie 200 tysięcy dzieci

Fot. J. Szymczuk/KPRP

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że Rosjanie wywieźli z jego kraju prawie 200 tysięcy dzieci. W wystąpieniu do uczestników międzynarodowej konferencji w Hadze prezydent przyznał, że ostateczna liczba wywiezionych dzieci nie jest znana.

Wołodymyr Zełenski podkreślił, że od początku rosyjskiej agresji dziesiątki tysięcy Ukraińców zginęło, zostało zamordowanych lub rannych. Miliony straciły zaś dach nad głową lub zostały deportowane do Rosji.

Świat widział, co stało się w Mariupolu i w Buczy, świat może wręcz oglądać transmisje rosyjskich terrorystycznych ataków rakietowych

– powiedział Wołodymyr Zełenski.

Dodał, że wszyscy mogą zobaczyć, jak rosyjska artyleria niszczy miasta w Donbasie i cywilną infrastrukturę w Charkowie i w innych rejonach Ukrainy.

Konferencja w Hadze jest poświęcona koordynacji wysiłków społeczności międzynarodowej w celu zbadania zbrodni, popełnionych przez Rosjan na Ukrainie.

Autor: IAR
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci
Caritas organizuje wypoczynek dla dzieci z Ukrainy

W nadmorskim Mikoszewie zakończył się pierwszy turnus wypoczynkowy, który Caritas Archidiecezji Warmińskiej zorganizowała dla dzieci z Ukrainy. - Chodzi też o to, aby dzieci zza wschodniej...

Zamknij
RadioOlsztynTV