Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Zakopanem sypie. Czy pogoda pokrzyżuje plany skoczkom?

Fot. Tadeusz Mieczyński

– Weekend będzie mroźny i śnieżny, jednak to co dla skoczków najważniejsze – wiatr nie powinien zakłócić zawodów – taką prognozę pogody na nadchodzący weekend przekazał Grzegorz Walijewski, rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W piątek w Zakopanem rozegrane zostaną kwalifikacje, w sobotę drużynowy, a w niedzielę indywidualny konkurs Pucharu Świata.

Walijewski powiedział, że nocami pod Tatrami temperatura spadać będzie do kilkunastu stopni poniżej zera, lepiej będzie w ciągu dnia. – W piątek i sobotę słupek rtęci wahać się będzie od minus 10 do minus 7, a w niedzielę będzie minus 8 – minus 5 – zaznaczył.

Od środy w Zakopanem sypie śnieg. „I tak też będzie do końca tygodnia. Codziennie będzie przybywało po kilka i więcej centymetrów” – dodał.

Zapytany o wiatr, który w rejonach podgórskich potrafi sprawić wiele problemów, rzecznik prasowy Instytutu stwierdził, że według prognoz nie powinien zakłócić przebiegu imprezy.

Będzie słaby i umiarkowany. Przewiduje się, że osiągać będzie średnio około 5 metrów na sekundę. I co myślę w tym wypadku ważne, jego kierunek będzie w miarę stabilny, początkowo północno – zachodni, potem zachodni

– zakończył Walijewski.

Ograniczenia związane z pandemią spowodowały, że konkursy odbywać się będą bez udziału publiczności. Organizatorzy skoncentrują się na odśnieżaniu obiektu. Nie będzie też konieczności przygotowania specjalnych parkingów, a mimo to władze miasta podjęły decyzję o wyłączeniu z ruchu od piątku do niedzieli kilku ulic wokół Wielkiej Krokwi. Proszą także o przestrzeganie zaleceń policji, a także apelują do kibiców, aby nie gromadzili się wokół skoczni.

Zawody Pucharu Świata, w których udział zapowiedziało około 80 skoczków z 17 krajów, rozpoczną się w Zakopanem w piątek kwalifikacjami do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę na Wielkiej Krokwi odbędzie się rywalizacja drużynowa.

Autor: J. Chmiel (PAP)
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogoda, skoki narciarskie
Kolejny atak zimy. Synoptycy zapowiadają trudne warunki na drogach regionu

Na Warmii i Mazurach chwilami silniej powieje - ostrzegają synoptycy. Południowy i południowo-zachodni wiatr w porywach ma osiągać prędkość 60 km/h. Silnemu wiatrowi będą towarzyszyły, przemieszczające...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV