Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W wypadku pod Pasłękiem zginęła jedna osoba, pięć zostało rannych

Fot. KMP Elbląg

Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych w wypadku na drodze między Ornetą a Pasłękiem. Czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 513 w miejscowości Kupin. Czołowo zderzyły się dwa samochody: skoda octavia oraz renault scenic. Niestety, mimo reanimacji, nie udało się uratować życia 64-letniej pasażerki skody. W wypadku rannych zostało też pięć osób.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana, zorganizowano objazd przez Pasłęk. Na miejscu pracuje policja pod nadzorem prokuratora.

Uwaga kierowcy! Trudne warunki na drogach

W całym regionie panują trudne warunki jazdy. Wciąż pada śnieg, chociaż po południu te opady mają nieco osłabnąć. W tym momencie na trasach krajowych pracuje ponad 90 pługów i piaskarek – najwięcej w okolicach Olsztyna – na obwodnicy miasta, a także koło Olsztynka – to krzyżówka ekspresowej 51 i 58. Drogowcy apelują, żeby uważać, bo w niektórych miejscach może jeszcze zalegać sporo błota pośniegowego.

Nie lepiej jest na drogach wojewódzkich. Odśnieżanie trwa bez przerwy, bo silny wiatr wciąż nawiewa śnieży śnieg. Najlepsza sytuacja, według dyżurnego Zarządu Dróg Wojewódzkich jest w okolicach Iławy, Ostródy oraz części powiatu działdowskiego.

Fot. KMP Elbląg

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, Orneta, ranni, Pasłęk
Trudne warunki na drogach regionu

Uwaga kierowcy! Trudne, zimowe warunki na drogach. W wielu miejscach zalega błoto pośniegowe. Po nocnych opadach błoto pośniegowe utrzymuje się na drogach krajowych we wschodniej części...

Zamknij
RadioOlsztynTV