Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

W wypadku niedaleko Jedwabna zginęły dwie osoby. Niebezpiecznie na drogach regionu

Fot. PSP Szczytno

W wypadkach, które od rana wydarzyły się w regionie zginęły dwie osoby, a 9 trafiło do szpitala. Marznące opady powodują gołoledź. Jest bardzo ślisko.

Najtragiczniejszy wypadek wydarzył się po godz. 8 w Czarnym Piecu niedaleko Jedwabna, na drodze krajowej nr 58. Osobowa skoda wpadła w poślizg i zderzyła się z ciężarówką. Zginęła 38-letnia kierująca i 53-letni pasażer osobówki. Chwilę później na tej samej trasie, w Snopkach koło Pisza, także było zderzenie auta osobowego z ciężarowym. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dwa wypadki były w powiecie węgorzewskim; trzy osoby, w tym półtoraroczne dziecko, zostały ranne w wypadku w Stawkach, gdzie mercedes uderzył w drzewo. Z kolei w Maćkach na drodze krajowej 63 dachował samochód osobowy i poszkodowane zostały dwie osoby.

Również dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów w Mrągowie.

Warunki jazdy w Warmińsko-Mazurskiem są bardzo trudne

Od kilku godzin pada śnieg, śnieg z deszczem i marznąca mżawka. W wielu miejscach jezdnie i chodniki są oblodzone. Wieje też silny wiatr powodujący zawieje śnieżne.

Na trasy wojewódzkie wyjechało ponad 40 pojazdów zimowego utrzymania – informuje Tomasz Piotrowski z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Poprawia się natomiast pogoda na zachodzie województwa. W okolicach Elbląga i Pasłęka powoli przestaje padać.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie trasy krajowe są przejezdne. W całej Polsce pracuje 450 pojazdów do zimowego utrzymania.

Autor: K. Kantor
Redakcja: K. Ośko/A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, ślisko, uwaga, pilne
Trudne warunki jazdy w regionie. Miejscami wystąpią marznące opady deszczu i mżawki

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami, które są spodziewane w części województwa warmińsko-mazurskiego od godziny 14 w niedzielę do poniedziałku rano. Alert obejmuje południowe...

Zamknij
RadioOlsztynTV