Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trudne warunki jazdy w regionie. Miejscami wystąpią marznące opady deszczu i mżawki

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami, które są spodziewane w części województwa warmińsko-mazurskiego od godziny 14 w niedzielę do poniedziałku rano. Alert obejmuje południowe i wschodnie powiaty regionu.

Możemy spodziewać się deszczu i mżawki, marznących i powodujących gołoledź. Ostrzeżenie wydano dla powiatów: działdowskiego, ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, mrągowskiego, nidzickiego, oleckiego, piskiego i szczycieńskiego. Synoptycy określili prawdopodobieństwo niebezpiecznych zjawisk pogodowych na 75 procent.

Jak informuje  GDDKiA wszystkie drogi krajowe w województwie są przejezdne, a jezdnie są czarne, mokre.

Obecnie w związku z ostrzeżeniami pogodowymi o marznących opadach profilaktycznie pracują 32 jednostki sprzętu przeciwko gołoledzi

– przekazał Paweł Niemotko z olsztyńskiej GDDKiA.

Teraz drogowcy pracują na niektórych trasach wojewódzkich – mówi Zenon Krajza, dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Kierowcy przekazali Radiu Olsztyn, że bardzo złe warunki są na drodze nr 504 m.in. w Milejewie i okolicach – nawierzchnia jest tu biała i bardzo śliska. Zenon Krajza zapewnił, że wkrótce na tej trasie pojawią się pługopiaskarki.

Na trasach gminnych i powiatowych w wielu miejscach leży ubity, zmarznięty śnieg, a lokalnie nawierzchnie są oblodzone.

 

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za P. Karpiszen

Więcej w zima, ślisko, pogoda, opady, gołoledź, ostrzeżenie, meteo, mżawka
Będzie ślisko. Synoptycy wydali ostrzeżenie dla 13 powiatów

Synoptycy zapowiadają w regionie marznące opady i gołoledź. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Dotyczy ono centralnej i zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Prognozowane...

Zamknij
RadioOlsztynTV