Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Wielki Piątek nie w każdym urzędzie załatwimy sprawę

fot. Przemysław Getka

Wielki Piątek nie jest ustawowo wolny od pracy, ale tego dnia nie w każdej instytucji załatwimy urzędową sprawę. 29 marca nieczynne będą m.in. wszystkie placówki ZUS, a część urzędów skróci pracę do godz. 13. W Wielką Sobotę placówki Poczty Polskiej będą otwarte maksymalnie do godz. 14.

W piątek część urzędów będzie nieczynna. Zgodnie z Kodeksem pracy, tego dnia urzędnicy odbiorą wolne za Święto Trzech Króli, które w tym roku wypadło w sobotę, 6 stycznia. Z tego powodu zamknięte będą m.in. wszystkie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nie będzie też możliwości konsultacji z pracownikami infolinii ZUS. Jednak dla klientów będzie nadal dostępna elektroniczna forma kontaktu, czyli Platforma Usług Elektronicznych.

W piątek 29 marca nieczynny będzie Urząd Marszałkowski w Olsztynie. W godzinach 7.30 – 15.30 sprawy będzie można załatwić w urzędach: miejskim i wojewódzkim. Przy czym z pójściem do urzędu wojewódzkiego nie należy zwlekać do ostatniej chwili, ponieważ rozważane jest skrócenie godzin pracy dla kobiet. Bez zmian pracuje Starostwo Powiatowe w Olsztynie.

Skrócone godziny pracy zapowiedziała też Poczta Polska, ale w Wielką Sobotę, 30 marca. Placówki pocztowe będą obsługiwać klientów maksymalnie do godz. 14. Te zlokalizowane w obiektach funkcjonujących w innym czasie pracy (np. ministerstwa, sądy, urzędy, centra handlowe) przystosują godziny pracy do czasu funkcjonowania miejsc, w których są zlokalizowane.

Redakcja: A. Niebojewska za PAP

Więcej w praca, Wielki Piątek, urzędy
Skontrolowano regionalne ośrodki TVP. Będzie wniosek do prokuratury

Niegospodarność, fikcyjne etaty, nietrafione inwestycje. To zarzuty członków, powołanego przez Koalicję Obywatelską, Zespołu do spraw Rozliczeń pod adresem władz Telewizji Polskiej za czasów rządów Prawa i...

Zamknij
RadioOlsztynTV