Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W wieku 43 lat zmarł aktor, grający Czarną Panterę

W wieku 43 lat zmarł w Los Angeles aktor filmowy i telewizyjny Chadwick Boseman znany z roli Czarnej Pantery w serii filmów wytwórni Marvel Studios – poinformowała jego agentka Nicki Fioravante. Przyczyną zgonu była choroba nowotworowa.

Boseman początkowo grywał epizody w pojedynczych odcinkach różnych seriali, debiutując w 2003 w „Brygadzie ratunkowej”. Zajmował się także pisaniem scenariuszy spektakli teatralnych.

Pierwszą główną rolę w filmie kinowym otrzymał w 2013 w „42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy” z udziałem m.in. Harrisona Forda. Zagrał w nim Jackiego Robinsona, pierwszego czarnoskórego baseballistę, który występował w najważniejszej lidze baseballu MLB.

Szerzej znany został po tym jak w 2014 r. wytwórnia Marvel Studios powierzyła mu rolę Czarnej Pantery, planując pięć filmów z jego udziałem.

Po raz pierwszy wcielił się w tę postać w produkcji „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” z 2016 r. a następnie w filmach „Czarna Pantera” oraz „Avengers: Wojna bez granic”. Jedną z najlepszych ról w karierze Bosemana była w filmie „Get on up”, gdzie wcielił się w legendarnego Jamesa Browna.

Nie żyje aktor Chadwick Boseman. Fot. Wikipedia

Autor: Ł.A/PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nowotwór, aktor, Chadwick Boseman
Rocznie w Polsce na raka piersi choruje około 16 tysięcy osób. Lekarze przypominają o bezpłatnych badaniach mammograficznych

W Polsce jest rocznie około 16 tysięcy nowych zachorowań na raka piersi, z czego ponad 500 na Warmii i Mazurach. Lekarze przypominają, że im wcześniej wykryty...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV