Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Węgorzewie uczą się „typowej żołnierki”

Fot. M. Kwiatkowska

84 kandydatów na żołnierzy uczestniczy w szkoleniu wojskowym w Węgorzewie podczas kampanii „Wstąp do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej”.

Kandydaci są skoszarowani na terenie 11. Mazurskiego Pułku Artylerii. Uczą się musztry, strzelania i poruszania w terenie.

– Ja całe życie wiedziałam, że pójdę do wojska. Przygotowywałam się, żeby zacząć służbę. Podczas szkolenia jest ciężko, ale jest to chwilowe – mówi  Zuzanna Kubicka z Braniewa.

Podporucznik Jerzy Szmitka, dowódca kompanii ośrodka szkolenia dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej wyjaśnia, że podczas szkolenia kandydaci uczą się „typowej żołnierki”, podstaw i rzeczy niezbędnych w dalszym toku służby.

00:00 / 00:00

Po 28 dniach szkolenia kandydaci będą mogli zdecydować, czy przechodzą do drugiego etapu szkolenia specjalistycznego, a potem rozpoczynają służbę zawodową. W całym regionie do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej zgłosiło się 480 kandydatów, a rekrutacja jest otwarta.

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Fot. M. Kwiatkowska

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, żołnierze, służba
Przekop Mierzei, olsztyńskie „szubienice” i nowy model sił NATO. Słuchaj audycji My, Wy, Oni

W audycji My, Wy, Oni o przekopie Mierzei Wiślanej, olsztyńskich "szubienicach" oraz sytuacji w Ukrainie i nowym modelu sił natowskich. Gospodarzem audycji był Marek Lewiński. Z...

Zamknij
RadioOlsztynTV