Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W tym roku pociąg z Olsztyna do Działdowa zatrzyma się na nowym przystanku

fot. P.Getka

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na prace w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Program zwiększa dostęp do kolei. Na Warmii i Mazurach zakłada przebudowę lub rozbudowę sześciu lokalizacji.

Do końca roku powstanie nowy przystanek Wietrzychowo na linii Olsztyn – Działdowo.

W okolicy przejazdu kolejowo-drogowego, powstanie tam peron o długości 150 metrów. Wysokość obiektu ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Przewidziano wiatę, ławki, czytelne oznakowanie i tablice informacyjne.

– wyjaśniał Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK S.A.

00:00 / 00:00

Osobom o ograniczonej możliwości poruszania dostęp do pociągów ułatwi pochylnia. Na potrzeby rowerzystów ustawione zostaną stojaki rowerowe.

W województwie warmińsko-mazurskim rządowy projekt obejmuje sześć przystanków. W planach jest także budowa nowych przystanków w Kolnie i Nikielkowie, a także wydłużenie peronów w Pasłęku, Działdowie oraz przebudowa przystanku w Łankiejmach.

W „Rządowym programie budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” uwzględniono 355 lokalizacji w całej Polsce. Na liście podstawowej są 173 lokalizacje, a na liście rezerwowej 182.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, kolej, budowa, pociągi
W niektórych miastach mieszkania zbudowano ponad 30 lat temu. Czas na kolejne

Coraz więcej samorządów w województwie warmińsko- mazurskim jest zainteresowanych budową tanich mieszkań korzystając z możliwości, jakie daje rządowy program Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Lidzbark w powiecie działdowskim...

Zamknij
RadioOlsztynTV