Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W ten weekend w Starych Jabłonkach zagra PGNiG Summer Superliga

PGNiG Summer Superliga zagra w Starych Jabłonkach

Tegoroczny cykl PGNiG Summer Superligi wkracza w zaawansowaną fazę. Przedostatni turniej 5. edycji rozegrany zostanie w najbliższy weekend, 30 lipca – 1 sierpnia w Starych Jabłonkach.

Na plaży Hotelu Anders o kolejne punkty powalczą najlepsze drużyny polskiej piłki ręcznej plażowej. W czwartym turnieju tegorocznej edycji PGNiG Summer Superligi weźmie udział 25 ekip; 13 zespołów damskich i 12 męskich, które będą rywalizować w czterech grupach. W sobotę zostaną rozegrane mecze grupowe, a także pierwsze spotkania fazy pucharowej. W niedzielę poznamy za to rozstrzygnięcia.

Sobota, 31 lipca

  • godzina 8.30 – 17.10 – mecze grupowe
  • godzina 17.10 – 19.50 – faza pucharowa

Niedziela, 1 sierpnia

  • godzina 9.00 – 13.40 – dokończenie fazy pucharowej
  • godzina 14.25 – finał turnieju kobiet
  • godzina 15.10 – finał turnieju mężczyzn

Kobiety

Przed tygodniem niemałą sensację sprawiły zawodniczki Gru Juko Piotrków Tryb. II, które awansowały do finału. Ostatecznie musiały uznać wyższość koleżanek z pierwszego zespołu Gru Juko. Piotrkowianki na półmetku cyklu wciąż są niepokonane i będą faworytkami do kolejnej wygranej. O przerwanie tej passy powalczą BHT Byczki Kowalewo Pomorskie i wciąż ocierające się o finał BHT Pyrki Poznań i KUBO SPR Radzymin. Ponadto na piasku w Starych Jabłonkach zobaczymy także dwa zespoły z Niderlandów – Camelot Handball Tilburg oraz KRAS Volendam.

Mężczyźni

Pierwsze zwycięstwo na swoim koncie zapisali szczypiorniści plażowi Petry Płock. W Gdańsku pokonali 2-:0 zespół Gru Juko Piotrków Tryb, kończąc dotychczasową dominację piotrkowian. Dobrą dyspozycję prezentuje ostatnio także GOKiS Kąty Wrocławskie, który tydzień temu zajął najniższy stopień podium. Głodni zwycięstwa są zawodnicy Ekoserwisu Damy Radę Inowrocław. W tym sezonie w finale wystąpili zaledwie raz, na inaugurację cyklu, i od tamtej pory notują delikatny spadek formy.

W Starych Jabłonkach zobaczymy również m.in. Autoinwest SAS Gdańsk czy KS Lakers Powidz.

PGNiG Summer Superliga zagra w Starych Jabłonkach

PGNiG Summer Superliga zagra w Starych Jabłonkach

PGNiG Summer Superliga zagra w Starych Jabłonkach

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za M. Malinowska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, Stare Jabłonki
Pierwszy medal dla Polski w Tokio! Wioślarki zdobyły srebro

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann wywalczyły srebrny medal w olimpijskim finale wioślarskich czwórek podwójnych. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki. To...

Zamknij
RadioOlsztynTV