Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Szuci w gminie Jedwabno powstaje nowa remiza OSP

Fot. A. Piedziewicz

Gmina Jedwabno chwali program Polski Ład i prezentuje niektóre efekty jego wcześniejszych edycji.

W miejscowości Szuć na terenie gminy Jedwabno powstaje nowa remiza OSP. W dotychczasowej strażacy mieli problem, by się w ogóle zmieścić. – Z zabytkowej remizy, którą porównywano do kawalerki, OSP będzie mogła przeprowadzić się do pełnowymiarowej remizy, w której będzie miejsce nie tylko na sprzęt, ale i dla strażaków – podkreślił minister cyfryzacji Janusz Cieszyński, kandydat PiS do Sejmu w okręgu olsztyńskim.

– Jednostka OSP Szuć w ubiegłym roku wyjeżdżała do akcji 28 razy, to były zarówno pożary, jak i ciężkie warunki drogowe. I nie można już w dzisiejszych czasach funkcjonować w taki sposób, że aby wyjechać do akcji, strażacy najpierw muszą wyprowadzić wóz, by móc potem założyć ubrania bojowe – dodał Sławomir Ambroziak, wójt gminy Jedwabno.

Politycy przekonywali, że właśnie dzięki rządowym programom  takie inwestycje są możliwe. – To jest drobna rzecz w skali całego kraju, ale myślę, że dla lokalnej społeczności to duża sprawa. Cieszę się, że udało się tę inwestycję zrealizować i chciałbym podkreślić, że rząd Prawa i Sprawiedliwości jego gwarancją, że w całej Polsce takie inwestycje będą realizowane – mówił minister Cieszyński.

– Całe województwo warmińsko-mazurskie było zaliczane do kategorii B, C, a ja uważam, że nawet D – wiadomo, z czym się to kojarzy. Przez te lata widać, że przeskakujemy do góry jako województwo warmińsko-mazurskie – dodał Henryk Żuchowski, radny sejmiku województwa i również kandydat PiS do Sejmu w okręgu olsztyńskim.

Na budowę nowej remizy w Szuci, gmina Jedwabno dostała ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych z rządowego programu Polski Ład.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w remiza, Polski Ład
„Szansa na rozwój małych miejscowości”. Gminy otrzymały wsparcie na realizację ważnych inwestycji

Gminy Rozogi, Dźwierzuty i Świętajno otrzymały ponad 23 mln złotych wsparcia na realizację pięciu dużych inwestycji z ósmej edycji rządowego Inwestycji Strategicznych. Dzięki wsparciu zmodernizowana zostanie...

Zamknij
RadioOlsztynTV