Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Szpitalu Miejskim w Elblągu otwarty został oddział pediatryczny

Fot. A. Bruchwald

Oddział pediatryczny znajduje się w budynku przy ulicy Komeńskiego w Elblągu. Placówka stanie się centrum opieki dla dzieci.

Dyrektor szpitala Mirosław Gorbaczewski poinformował, że koszt inwestycji to około 8 i pół miliona złotych.

W centrum jest oddział dziecięcy, oddział chirurgii dziecięcej i poradnie specjalistyczne. To wszystko razem, kiedy już będziemy mieli dodatkową nocną, świąteczną pomoc lekarską oraz podstawową pomoc zdrowotną, stworzy prawdziwe centrum

– powiedział.

Koordynator oddziału pediatrycznego Wojciech Dudek zwrócił uwagę, że miejsce to wyposażone zostało w laboratorium diagnostyczne na poziomie akademickim. – To wszystko powoduje, że mamy coraz wyższy poziom opieki nad pacjentami – wskazał.

Pielęgniarka oddziałowa Barbara Głowacka podkreśliła, że dzieci to wyjątkowi pacjenci. – Wymagają innego podejścia – troski i wiele obserwacji – powiedziała.

Na oddziale znajduje się ponad 40 łóżek dla małych pacjentów, a także 13 łóżek dla rodziców zakupionych przez Fundację Ronalda McDonalda.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Fot. A. Bruchwald

Fot. A. Bruchwald

Fot. A. Bruchwald

Fot. A. Bruchwald

Fot. A. Bruchwald

Autor: A. Bruchwald
Redakcja: A. NIebojewska

Więcej w Elbląg, pediatria, szpital miejski w Elblągu
Elżbieta Gelert o zmianach w szpitalu wojewódzkim

Od pierwszego lipca pediatria w Elblągu funkcjonuje w Szpitalu Miejskim św. Jana Pawła II. Po 36 latach została przeniesiona z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. O zmianach w...

Zamknij
RadioOlsztynTV