Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W szpitalu dziecięcym pracę rozpoczął asystent osoby ze szczególnymi potrzebami

Fot. Łukasz Węglewski

W Olsztyńskim wojewódzkim szpitalu dziecięcym utworzono stanowisko asystenta osoby ze szczególnymi potrzebami. Do jego zadań będzie należała m.in. pomoc w poruszaniu się po szpitalu. Korzystanie z takiego wsparcia jest bezpłatne.

Stanowisko asystenta osoby ze szczególnymi potrzebami w olsztyńskim szpitalu dziecięcym utworzono po to, by pomóc pacjentom i ich rodzinom w poruszaniu się po placówce i załatwianiu tam zarówno spraw formalnych, jak i logistycznych.

Do zadań asystenta należy m.in. pomoc w skutecznym zarejestrowaniu się na wizytę lekarską lub załatwieniu sprawy innego rodzaju na terenie szpitala, pomoc w poruszaniu się po szpitalu, zapewnienie tłumaczenia w języku migowym, pomoc w ubieraniu się i rozbieraniu, pomoc w dotarciu z parkingu przyszpitalnego do punktu docelowego.

Asystentką osób ze szczególnymi potrzebami została Magdalena Jabłonowska, z którą można umawiać się pod nr tel. 89 539 32 12 (w dni robocze w godz. 7.00-14.35) lub e-mailowo: asystentpacjenta@wssd.olsztyn.pl.

Utworzenie stanowiska asystenta osoby ze szczególnymi potrzebami było możliwe po otrzymaniu grantu Ministerstwa Zdrowia w ramach programu Dostępność Plus dla Zdrowia.

W ramach tego programu dostosowana do standardów dostępności zostanie znaczna część przychodni specjalistycznej (przebudowa oraz wyposażenie w cyfrowe narzędzia komunikacji – system informacyjny, kolejkowy i przywoławczy). Projekt zakłada też m.in. szkolenia personelu z zakresu komunikacji z osobami ze szczególnymi potrzebami, kurs języka migowego i zakup jednolitych uniformów dla personelu ułatwiających identyfikację wykonywanego zawodu

– poinformował szpital dziecięcy w mediach społecznościowych.

Autor: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital dziecięcy
Matka i jej partner znęcali się nad 3-latką. Dziewczynka walczy o życie w szpitalu

Na trzy miesiące sąd w Piszu aresztował 34-letnią Emilię R. i jej konkubenta Tomasza M. za znęcanie się nad 3-letnią córką kobiety. Dziewczynka w ciężkim stanie,...

Zamknij
RadioOlsztynTV