Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W szpitalach rośnie liczba łóżek i pacjentów chorych na COVID-19

Fot. PAP/Leszek Szymański

Obecnie pacjenci są przyjmowani do szpitali: powiatowego w Ostródzie, powiatowego i tymczasowego w Nidzicy, tymczasowego w Szczytnie oraz szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Obecnie w regionie hospitalizowanych jest 158 osób zakażonych koronawirusem. Przed tygodniem było ich 109, a miesiąc temu – 49. Dlatego, jak mówi rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, systematycznie zwiększana jest baza łóżek dla pacjentów covidowych.

Jeszcze tydzień temu osób wymagających hospitalizacji było 109, a miesiąc temu 49. Tylko w tym tygodniu baza łóżkowa została powiększona o prawie sto miejsc. W przyszłym tygodniu pojawi się dodatkowo ponad 40 łóżek do opieki nad pacjentami z COVID-19.

00:00 / 00:00

W tym tygodniu przybyło prawie sto takich miejsc, w przyszłym będzie kolejnych 40. Nowe łóżka pojawią się w szpitalu miejskim w Elblągu oraz w szpitalach w Nowym Mieście Lubawskim i Lidzbarku Warmińskim.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, chorzy, koronawirus, hospitalizacja
Coraz więcej zakażeń w szkołach i przedszkolach. Ile placówek pracuje zdalnie lub hybrydowo?

92 placówki oświatowe w województwie warmińsko-mazurskim pracują w systemie hybrydowym lub zdalnym. W ciągu tygodnia jest to wzrost o połowę, a powodem są przypadki zakażeń koronawirusem....

Zamknij
RadioOlsztynTV