Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W szpitalach przybywa chorych na COVID-19

Fot. PAP/EPA

W szpitalach w całym kraju rośnie liczba pacjentów chorych na COVID-19. Minionej doby przybyło ich ponad 280 – podało Ministerstwo Zdrowia. Obecnie w całym kraju jest ponad 16 tysięcy chorych. Prawie 1100 z nich jest podłączonych do respiratorów.

Jak informują służby prasowe wojewody warmińsko-mazurskiego, w szpitalach w regionie na 1164 łóżka covidowe zajętych jest 498. 40 pacjentów z koronawirusem wymaga wspomagania respiratorem. W całym województwie dla chorych na COVID-19 przeznaczonych jest 121 takich urządzeń.

Minionej doby na Warmii i Mazurach wyzdrowiało prawie 1670 osób, które były zakażone koronawirusem. Nowych zakażeń było natomiast więcej niż wyzdrowień. Przypomnijmy, że potwierdzono ich 1897. To o 50 przypadków więcej niż tydzień temu i o prawie tysiąc więcej niż przed dwoma tygodniami.

Ostatniej doby w regionie zmarło 7 osób zakażonych koronawirusem. Na kwarantannie w województwie jest obecnie niespełna 16 500 osób.

Posłuchaj relacji Wojciecha Chromego

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska

Niewielki spadek zakażeń. Olsztyn nadal na czele stawki, najmniej przypadków na Mazurach

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, chory, koronawirus
W Piszu można bezpłatnie zrobić szybki test antygenowy

Jeśli obawiasz się, że zostałeś zakażony koronawirusem, nie musisz mieć skierowania na pobranie wymazu. W Piszu możesz bezpłatnie zrobić szybki test antygenowy. Jeśli podejrzewasz, że mogłeś...

Zamknij
RadioOlsztynTV