Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Szczytnie powstaną tanie mieszkania. Kolejne miasto w regionie zaangażowane w Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową

Szczytno jest kolejnym miastem w województwie warmińsko-mazurskim, które przystąpiło do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej „KZN-Północ”.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa dwóch budynków mieszkalnych w mieście, to łącznie 36 mieszkań. „Jesteśmy gotowi” – mówił burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski podczas konferencji prasowej w miejscu, w którym powstanie zabudowa.

Mamy miejsce, dokumentację na dwa bloki 18-lokalowe, czyli w sumie 36 mieszkań. Myślę, że za 2 lata będziemy je uroczyście otwierać. Dzisiaj możemy się cieszyć, że przystąpiliśmy do tej inicjatywy.

00:00 / 00:00

W styczniu tego roku weszła w życie ustawa dotycząca budowy tanich mieszkań w Polsce. Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) będzie tworzyć z samorządami spółki, czyli Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe (SIM), co pozwoli mniejszym ośrodkom na rozwój budownictwa mieszkalnego.

To inicjatywa ponad podziałami partyjnymi, która daje szansę gminom, w których od wielu lat nie powstają nowe mieszkania – podkreślał w Szczytnie poseł Porozumienia Michał Wypij.

Dzisiaj Warmia i Mazury są w absolutnej czołówce  – jeżeli nie pierwsi – jeśli chodzi o przygotowanie i realizację tej inwestycji. Dzisiaj to inni patrzą na nasz region, jak w sposób skuteczny i ponad podziałami politycznymi i partyjnymi, wspólnie będzie realizować jeden z największych projektów na linii rząd i samorząd.

00:00 / 00:00

Szczytno otrzymało 3 miliony złotych rządowej dotacji na wkład własny miasta w tę inwestycję. Spółka „KZN-Północ”, do której przystąpiło 19 samorządów z Warmii i Mazur, ma być oficjalnie powołana na początku kwietnia.

Fot. M.Kwiatkowska

Fot. M.Kwiatkowska

Fot. M.Kwiatkowska

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mieszkanie, mieszkania, Szczytko, blok, burmistrz Szczytna, Michał Wypij, Krzysztof Mańkowski, Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, tanie miszkania
Giżycko nie przystąpi do spółki, która zajmie się budowaniem tanich mieszkań. Chodzi o wartość gruntu

Radni miejscy w Giżycku nie zgodzili się na przystąpienie samorządu do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej „KZN-Północ” . To spółka samorządów i Krajowego Zasobu Nieruchomości, która dzięki wsparciu...

Zamknij
RadioOlsztynTV