Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W świecie Muppetów

Olek Burczyk ze Szczurkiem. Fot. Monika Szczygło

Tak kolorowej Dziecinady dawno nie było. Nasze studio odwiedził bowiem Olek Burczyk – młody zdolny twórca elementów scenografii, rekwizytów i lalek teatralnych i filmowych.

Olek w ciągu ostatnich 8 lat wykonał ponad 150 lalek, w tym wiele z rodziny Muppetów. Do radia przyszedł z jedną ze swoich pierwszych. Jest nią sympatyczny Szczur.

Młody twórca uszył między innymi lalki przedstawiające członków olsztyńskiego zespołu Czerwony Tulipan czy Grupy Mocarta. Jego praca jest doceniana także w polskich świecie filmowym i teatralnym.

Olek Burczyk z Kermitem

Ciekawostką jest to, że Olek kilka lat temu współprowadził audycję Dziecinada.

Kolejnym gościem w audycji była Jolanta Okuniewska – zaprzyjaźniona z naszym programem nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie. Pani Jola została nominowana do Światowej Nagrody Nauczycielskiej 2016.

Znalazła się w grupie 50 najlepszych kandydatów i została wyłoniona spośród 8 tysięcy nominacji z 148 krajów na całym świecie. Trzymamy za Nią kciuki.

W audycji nie zabrakło także recenzji, konkursu kosmicznego i słuchowiska. Do usłyszenia już za tydzień.

Michał Karotka, Jolanta Okuniewska i Roksana Sujkowska. Fot. Monika Szczygło

(mszcz/łw)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

  • Zeszyty z różnych stron świataZeszyty z różnych stron świata Czy zastanawialiście się kiedyś jak wyglądają zeszyty szkolne z różnych stron świata? W […]
  • Być marynarzemByć marynarzem W ostatnią niedzielę nasze radiowe studio odwiedził niezwykły człowiek. Jest nim Pan […]
  • Czym jest przyjaźń?Czym jest przyjaźń? Czy zastanawialiście się na czym dokładnie polega przyjaźń? Na jakich zasadach […]
  • Maski karnawałoweMaski karnawałowe Na pewno każdy z Was widział czy wykonał kiedyś maskę karnawałową. W czasie […]
Więcej w dziecinada, Monika Szczygło, Jolanta Okuniewska
Luke Oldfield i Victoria Coghlan: Polska jest wspaniała

Luke Oldfield oraz Vitoria Coghlan wchodzą w skład brytyjskiego zespołu Gypsyfingers. Wspólnie wykonują muzykę, którą sami określają jako skrzyżowanie folku, rocka i popu z muzyką filmową....

Zamknij
RadioOlsztynTV