Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia uczniowie sprawdzają dorosłych

Czy radiowcy znają tabliczkę mnożenia? W Olsztynie Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starci tabliczkę mnożenia znają”.

Uczniowie olsztyńskiej podstawówki numer 15 sprawdzali, jak radzimy sobie z matematycznymi zagadkami:

00:00 / 00:00

Tabliczka mnożenia jest prosta. Wystarczy się jej nauczyć. Większość osób bez problemu mnoży do stu, ale dalej bywało już różnie. Jak mnożą między innymi urzędnicy, policjanci, a także dziennikarze sprawdzali uczniowie Szkoły Podstawowej numer 15 w Olsztynie, która jest olsztyńskim koordynatorem III Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

W naszej rozgłośni młodzi egzaminatorzy przepytywanie rozpoczęli od prezesa Radia Olsztyn Mariusza Bojarowicza:

00:00 / 00:00

Na tak trudne pytania musiało odpowiadać wiele osób. Specjalne partole, składające się z młodych ekspertów w dziedzinie tabliczki mnożenia, sprawdziły wiedzę władz Olsztyna, radnych oraz mieszkańców Olsztyna. Uczniowie dotarli między innymi do prezydenta Piotra Grzymowicza:

00:00 / 00:00

A w szkole numer 15 zorganizowano konkursy i zabawy podczas, których sprawdzano znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów. (skra/bsc)

Jeden z patroli egzaminacyjnych ze Szkoły Podstawowej nr 15 odwiedził Radio Olsztyn. Fot. K. Gryz

Więcej w Slider, matematyka
Ulicami Iławy przeszedł 7. Marsz Życia i Nadziei

Zorganizowało go lokalne stowarzyszenie "Amazonki" aby - jak co roku - przypomnieć o możliwościach zapobiegania zachorowaniom na raka piersi. Marsz - prowadzony przez młodzieżową orkiestrę dętą...

Zamknij
RadioOlsztynTV