Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W siatkarskiej Plus Lidze trwa karuzela transferowa. Statystyk Indykpolu AZS Olsztyn przechodzi do Łuczniczki Bydgoszcz

W nowym sezonie Piotr Świniarski będzie statystykiem Łuczniczki Bydgoszcz

Zmieniają się nie tylko zawodnicy, ale również sztaby szkoleniowe. Klubowe barwy zmienił także Piotr Świniarski – nasz redakcyjny kolega i dotychczasowy statystyk Indykpolu AZS Olsztyn.

W kolejnym sezonie będzie scoutem Łuczniczki Bydgoszcz. Piotr zastąpi na tym stanowisku Grzegorza Krystkiewicza, który po roku współpracy żegna się z bydgoskim klubem. Olsztyński statystyk przez ostatnie dwa sezony był scoutem drużyny występującej w PlusLidze. Wcześniej przez dwa lata pracował jako statystyk w rozgrywkach Młodej Ligi.

W tym roku Akademicy, z którymi pracował zajęli 5. miejsce w rozgrywkach, a Łuczniczka zakończyła sezon na przedostatniej 15. pozycji. Piotr Świniarski przyznaje, że czeka go ciężka praca. – Przyjście do Łuczniczki Bydgoszcz jest dla mnie wyzwaniem i chęcią spróbowania czegoś nowego. Pochodzę z Olsztyna, a praca w nowym miejscu, innym klubie, który zasługuje na powrót do lat świetności, będzie dla mnie wyzwaniem – dodał.

Posłuchaj rozmowy Katarzyny Piaseckiej z Piotrem Świniarskim

00:00 / 00:00

Dłuższej rozmowy z Piotrem Świniarskim będzie można posłuchać w niedzielę w Magazynie Sportowym Polskiego Radia Olsztyn.

(KPiasecka/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, siatkówka, Piotr Świniarski
Aby uczcić wybitnego astronoma i kanonika warmińskiego w Lidzbarku Warmińskim odbył się pierwszy bieg im. Mikołaja Kopernika

Pierwszym biegiem im. Mikołaja Kopernika Lidzbark Warmiński uhonorował wybitnego astronoma i swojego dawnego mieszkańca. Zawodnicy mają do pokonania 10-kilometrową trasę. Na starcie stanęło ponad 400 biegaczy....

Zamknij
RadioOlsztynTV