Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pobili amerykańskiego żołnierza i jego tłumacza. Dziś mężczyźni stanęli przed sądem

Fot. K. Grabowska

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie ruszył proces dwóch mężczyzn oskarżonych o pobicie amerykańskiego żołnierza i pracownika cywilnego armii USA. Do zdarzenia doszło w grudniu minionego roku w Giżycku. Policja zatrzymała wówczas dwóch 20-latków. Prokuratura postawiła im zarzuty napadu rabunkowego i brutalnego pobicia.

Hubert H. na salę rozpraw został doprowadzony z aresztu, gdzie przebywał od momentu zatrzymania. Według prokuratury, bez przyczyny miał pobić amerykańskiego żołnierza i jego tłumacza, którzy razem spędzali czas w jednym z lokali w mieście. Oskarżony, składając wyjaśnienia przyznał się do winy. Drugi z oskarżonych mężczyzn to Bartłomiej K. Przed sądem odpowiadał z wolnej stopy. Według śledczych, miał pobić towarzysza amerykańskiego żołnierza. Mężczyźni mają też odpowiadać za kradzież i zniszczenie dokumentów jednego z pokrzywdzonych. Za napad rabunkowy i ciężkie pobicie grozi im od dwóch do dwunastu lat więzienia.

Dodajmy, że proces łączy grudniowe zajście z wcześniejszymi wybrykami oskarżonych. Mężczyźni kilka miesięcy wcześniej mieli również po zakrapianej alkoholem imprezie bez powodu napaść na dwóch przypadkiem napotkanych mężczyzn. Jeden z nich w sądzie zeznawał jako świadek zdarzenia, drugi jako oskarżyciel. To Tomasz J., który został zaatakowany, pobity i ucierpiał zdrowotnie.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Kolejny termin rozprawy został wyznaczony jutro.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, pobicie, napad, proces, oskarżenie, Amerykanin
Maciej Nawacki: Nie jestem przeciwny kandydowaniu do Sądu Najwyższego prawników, którzy są przeciwni zmianom w systemie sądowniczym

O zgłaszaniu kandydatów do Sądu Najwyższego i wniosku KRS o ukaranie sędziów, którzy zadali Trybunałowi Sprawiedliwości Unii Europejskiej pytania prejudycjalne - mówił w Porannych pytaniach sędzia...

Zamknij
RadioOlsztynTV