Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W regionie ruszył nabór do programu in vitro. Kto może z niego skorzystać?


W województwie warmińsko-mazurskim rozpoczął się kolejny nabór do programu in vitro. Przeznaczono na ten cel 350 tysięcy złotych.

Zapisy rozpoczęły się dziś o godzinie 8 i potrwają do 17 maja do godziny 13. Zainteresowane dofinansowaniem osoby mogą się zgłaszać telefonicznie, e-mailowo lub osobiście do klinik, które na zlecenie samorządu województwa będą realizowały program.

Pary będą przyjmowane do kwalifikacji zgodnie z kolejnością zapisów do wybranych przez siebie ośrodków

– podano w komunikacie.

 Dofinansowanych zostanie około 70 procedur

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przeznaczył na tegoroczny program wspierania in vitro 350 tysięcy złotych, dzięki czemu możliwe jest dofinansowanie około 70 procedur. Do 5 tysięcy złotych można otrzymać w przypadku procedury zapładniania partnerskiego i innego niż partnerskie oraz do 2,5 tysiąca złotych w przypadku procedury adopcji zarodka.

Kto może skorzystać z programu?

Do programu dofinansowania in vitro mogą przystąpić wyłącznie pary, które mają udokumentowane leczenie niepłodności i płacą podatki w regionie. Wszelkie wymagania wobec par zamieszczone są na stronie internetowej samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Podsumowanie ubiegłorocznego programu

Program dofinansowania procedury in vitro na Warmii i Mazurach został uruchomiony przed rokiem. W 2021 roku przeznaczono na niego 210 tysięcy złotych i objęto nim 42 niepłodne pary. Przedstawiciel biura marszałka Szymon Tarasewicz poinformował, że dwoje dzieci poczętych metodą in vitro już się urodziło, narodziny kolejnego malucha spodziewane są lada dzień. Kolejnych 11 pań jest w ciąży.

Autor: J. Kierwisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, ciąża, Warmia i Mazury, płodność, zarząd województwa, in vitro, małżeństwo, para, konsultacja
W regionie wypłacono już kilkadziesiąt milionów złotych dodatku osłonowego

Aby skorzystać z dodatku osłonowego, należy złożyć wniosek o jego wypłatę w urzędzie gminy albo urzędzie miasta. Do tej pory na Warmii i Mazurach złożono wnioski...

Zamknij
RadioOlsztynTV