Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W przyszłym roku rozpocznie się budowa nowej komendy Straży Pożarnej w Elblągu

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu złożyła już w Urzędzie Miasta wniosek o pozwolenie na budowę nowej siedziby. Prace powinny ruszyć na początku przyszłego roku, po rozstrzygnięciu przetargu.

Pierwsze formalności już za strażakami. A to oznacza, że już zaczyna się to, na co czekają już od kilkunastu lat. Bo o budowie nowej komendy marzyło kilku poprzedników obecnego komendanta kapitana Łukasza Kochana, który tłumaczy, że są pieniądze na budowę, ale nie uda się ich wykorzystać w tym roku. Dlatego Komendant Wojewódzki PSP zwrócił się do ministra finansów o przełożenie ich na przyszły rok.

Straż Pożarna na razie nie informuje jaki będzie całkowity koszt budowy. Dowiemy się o tym po rozstrzygnięciu przetargu. Nowoczesna strażnica powstanie na dawnym wojskowym placu ćwiczeń przy ul. Łęczyckiej. Powinna być gotowa już za dwa lata.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, komenda, budowa, siedziba
Szerszenie zaatakowały kilkudziesięciu uczestników rajdu biegowego. Burmistrz Mikołajek zapewnia: Zagrożenie zostanie usunięte

Wracamy do sprawy szerszeni, które pokąsały kilkudziesięciu biegaczy podczas zawodów w okolicy Mikołajek. Do gniazda owadów w dziupli drzewa, rosnącego przy trasie rajdu w Zełwągach, przyjechała...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV