Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W powiecie braniewskim brakuje rodzin zastępczych


Wciąż brakuje rodzin, które chciałaby zostać rodzicami zastępczymi. Z takim problemem boryka się powiat braniewski, dlatego pilnie poszukiwane są rodziny, które chciałaby podjąć się tej funkcji.

W powiecie braniewskim jest ponad 76 rodzin zastępczych. Zdaniem Małgorzaty Dunajskiej, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Braniewie, dzieci przebywające w rodzinach zastępczych lepiej rozwijają się, uczą się podstawowych ról rodzinnych. Obecnie poszukiwanych jest około dziesięciu nowych rodzin.

Rodzicami zastępczymi mogą zostać osoby samotne lub małżeństwa. Osoby, które nie są i nie były pozbawione władzy rodzicielskiej, przebywają na terenie kraju, mają pełną zdolność do czynności prawnych.

Kandydaci nie mogą być także karani i muszą cieszyć się odpowiednim stanem zdrowia. Powinni również posiadać dochód i zapewniać odpowiednie warunki bytowe i mieszkaniowe.

Mieszkańcy powiatu braniewskiego zainteresowani utworzeniem rodziny zastępczej mogą zgłaszać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Braniewie.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rodzina zastępcza
Reportaż „Dwie historie”

Te rodziny są wśród nas. Na Warmii i Mazurach jest ich 175 i tworzą dom dla 301 dzieci. Najwięcej jest rodzin zastępczych spokrewnionych. Są też rodziny...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV