DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro

W poniedziałek polscy siatkarze zagrają o złoto Uniwersjady

Reprezentacja Polski siatkarzy powalczy w poniedziałek (7 sierpnia) o złoty medal Uniwersjady w chińskim Chengdu. W sztabie szkoleniowym naszej kadry jest asystent trenera Indykpolu AZSu Olsztyn Marcin Mierzejewski.

Jakby prześledzić drogę Biało-Czerwonych do meczu o złoty medal, możemy śmiało stwierdzić, że podopieczni Dariusza Luksa i Marcina Mierzejewskiego nawet nie zdążyli się spocić w ciągu niespełna 2 tygodni . Wszystkich swoich rywali – a było ich pięciu – pokonali 3:0, a mecze trwały często przysłowiową „godzinę z prysznicem”.

Najwięcej walki było w meczu półfinałowym z Iranem, co prawda wygranym 3:0, ale w dwóch setach rywale Polaków zdobyli ponad 20 punktów, a to był ewenement na skalę całego siatkarskiego turnieju.

Pewny już medal dziwić nie powinien, a świadczą o tym słowa Marcina Mierzejewskiego, z którym Piotr Świniarski rozmawiał parę dni przed wylotem do Chin.

Jutro o 14 naszego czasu Polacy zmierzą się w wielkim finale z Włochami, z którymi mają do wyrównania pewne rachunki. 4 lata temu podczas Uniwersjady w Neapolu, Italia wygrała z Polską 3:2 w wielkim finale imprezy.

W tym spotkaniu zdecydowanymi faworytami będą jednak nasi siatkarze, którzy doszli do finału nie tylko bez porażki, ale i bez straty seta. Włosi już w tegorocznej Uniwesjadzie przegrali w fazie grupowej z Niemcami 2:3.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

Autor: P. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w sport, siatkówka
Marcin Możdżonek: skład Akademików robi wrażenie

Za 8 dni siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn rozpoczną przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. Na pierwszych zajęciach zabraknie reprezentantów krajów, którzy szykują się do mistrzostw kontynentów oraz...