Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Polsce żyje prawie 2 miliony osób niewidomych lub niedowidzących. Dziś obchodzimy Dzień Białej Laski

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Na całym świecie są miliony osób dotkniętych dysfunkcją wzroku, z czego w samej Polsce są to prawie dwa miliony. Dziś na całym świecie obchodzimy Dzień Białej Laski.

Jak podkreśla Daniel Rupiński, niewidomy muzyk z Olsztyna, w codziennym życiu osoby niewidzące doskonale sobie radzą. Są jednak sytuacje, kiedy potrzebują pomocy innych:

Pomoc się przydaje, wsparcie mamy w swojej najbliższej rodzinie. Samemu nie jestem w stanie poruszać się po mieście, chociaż próbuję się uczyć znanych tras. Korzystam także z nowych technologii, dostępna jest specjalna aplikacja, dzięki której można czytać artykuły. Generalnie nie jestem odcięty od świata.

00:00 / 00:00

Przewiduje się, że do połowy tego stulecia liczba osób niewidomych i niedowidzących wzrośnie do nawet 115 mln. Najbardziej narażeni na utratę wzroku są mieszkańcy Azji oraz Afryki.

 

Autor: I. Malewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niewidomi, niedowidzący, niewidzący, Dzień Białej Laski
Boją się, że ich aplikacja powiadamiania ratunkowego przestanie istnieć. Niesłyszący z Warmii i Mazur proszą o pomoc wojewodę

Wojewódzka aplikacja powiadamiania ratunkowego dla osób głuchych powinna dalej funkcjonować. Zabiega o to Stowarzyszenie Osób Głuchych. Przedstawiciele Stowarzyszenia spotkali się w tej sprawie z wojewodą warmińsko-mazurskim....

Zamknij
RadioOlsztynTV