Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W połowie lutego urzędy skarbowe udostępnią zeznania podatników. Wystarczy skorzystać z usługi Twój e-PIT

Fot. fotolia.pl

15 lutego Krajowa Administracja Skarbowa udostępni w usłudze Twój e-PIT zeznania większości podatników. Dla wszystkich tych, którzy chcą uzyskać więcej informacji na temat obowiązujących ulg służby skarbowe uruchomiły usługę „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”.

Podkreślają, że dzięki internetowej rejestracji można zapewnić nie tylko większy komfort załatwiania spraw, ale też podnieść bezpieczeństwo podatników i urzędników.

Jak podkreśla rzeczniczka warmińsko-mazurskiej Izby Administracji Skarbowej Renata Kostowska już teraz w urzędach skarbowych pojawiają się jednak pierwsi podatnicy.

00:00 / 00:00

Renata Kostowska podkreśla, że nie każdy musi umawiać się na osobistą wizytę.

00:00 / 00:00

Od kilku lat dla większości podatników rozliczenie PIT to czynność, którą załatwiają elektronicznie, bez wychodzenia z domu. Około 85 proc. zeznań jest składanych przez internet.

Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” i nowy model obsługi podatników zostały wprowadzone w urzędach skarbowych w ubiegłym roku. Wizytę można umówić na stronie podatki.gov.pl lub właściwego urzędu skarbowego. Potwierdzenie podatnik otrzyma na podaną skrzynkę e-mail.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PIT, zeznanie podatkowe, Krajowa Administracja Skarbowa
Automaty do gier hazardowych w kafejce internetowej w Działdowie

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Elbląga ujawnili na terenie Działdowa trzy automaty do gier hazardowych. Proceder zorganizowano w lokalu upozorowanym na kafejkę internetową i punkt wymiany...

Zamknij
RadioOlsztynTV