Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Piszu spotkali się pasjonaci historii. „Inicjatywy obywają się od ponad 20 lat”

Fot. M. Sochacki

„Spotkania z historią Polski”. Od września, raz w miesiącu, mieszkańcy Pisza mogli uczestniczyć w cyklu wykładów pod tym tytułem.

Wśród poruszanych zagadnień znalazły się między innymi: „Polska pierwszych Piastów”, „Rozbicie dzielnicowe” czy „Unie polsko- litewskie”.

Ostatni przed wakacjami wykład nosił tytuł „Bilans Drugiej Rzeczpospolitej”. Jednym ze stałych słuchaczy był Zbigniew Szok. Jak mówi, najbardziej interesuje go historia II wojny światowej, jednak z zainteresowaniem wysłuchał wszystkich prelekcji.

00:00 / 00:00

Pomysłodawca cyklu i prelegent, piski historyk dr Waldemar Brenda podkreśla, że w Piszu nie brakuje pasjonatów historii, a podobne inicjatywy obywają się już od ponad 20 lat. Nie przerwała ich nawet pandemia i obywały się wówczas on-line.

00:00 / 00:00

Organizatorzy, czyli Klub Lokalnych Inicjatyw Oświatowych i I Liceum Ogólnokształcące w Piszu zastanawiają się już nad formułą kolejnych spotkań, które rozpoczną się we wrześniu.

Fot. M. Sochacki

Autor: M. Sochacki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w historia, Pisz
Zamknięto targowisko miejskie w Piszu. Rozpoczął się remont

Targowisko miejskie w Piszu zostało zamknięte. Rozpoczęła się jego modernizacja, a obiekt zmieni się nie do poznania.  Na targowisku staną nowe wiaty. Będzie też budynek do...

Zamknij
RadioOlsztynTV