DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

W Ornecie rozegrano 2. rundę Mistrzostw Polski w motocrossie

W weekend na torze w Ornecie ścigali się motocrossowcy z całego kraju. Odbyła się tam 2. runda mistrzostw Polski.

Pierwszego dnia rywalizowali najlepsi zawodnicy w kategoriach MX Masters, MX 65, MX Kobiet oraz MX2.

– Jazdy zawodników napawają optymizmem – przyznaje Maciej Szczuciński z Motoklubu Olsztyn.

00:00 / 00:00

W klasie MX65 najlepiej z warmińsko-mazurskich zawodników zaprezentował się Szymon Kordalski z Moto Klubu Lidzbark Warmiński, który był 15. Natomiast w MX Masters 18. miejsce zajął reprezentant Motoklubu Olsztyn – Maciej Berdysz.

Drugiego dnia zawodów, o punkty do klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski ścigali się zawodnicy w 3 klasach. W klasie MX85 równych sobie nie miał Olaf Włodarczyk z WKM Więcbork, wygrywając 2 wyścigi. W rywalizacji MX 125 wygrał Ukrainiec Semen Nerush, a 8. w końcowym rozrachunku był Aleksander Świrczak z MSM Mrągowo. Szesnaste miejsce zajął natomiast Pascal Myhan z Moto Klubu Lidzbark Warmiński. W klasie MX Open triumfował Łotysz Toms Macuks, wyprzedzając Łukasza Lonkę i Tomasza Wysockiego z Człuchowa. Szesnasty był Dawid Mroczek z Moto Klubu Lidzbark Warmiński, a 20. był jego kolega z teamu – Łukasz Baliński.

Wisienką na torcie była rywalizacja motocrossowców z licencją B i C o Puchar Burmistrza Ornety, którą wygrał Tomasz Żulewski z miejscowego Motoklubu. Podium uzupełnili Michał Łapiejko z Człuchowa i Krzysztof Sertanowicz z Moto Klubu Lidzbark Warmiński.

Autor: P.Świniarski
Redakcja: A. Chmielewska