Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Ornecie podsumowano 23. finał WOŚP

Fot. Krzysztof Kaszubski

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w 23. finale ponad 53 miliony złotych. Fundacja ogłosiła oficjalne wyniki tegorocznej zbiórki w Ornecie na Warmii, bo jak mówił Jerzy Owsiak, siłą wielkiej orkiestry są właśnie takie małe, ale prężnie działające sztaby.

00:00 / 00:00

11 stycznia WOŚP zbierała na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną seniorów.

W formie środków pieniężnych udało się zebrać ponad 52,5 miliona złotych, w tym ponad 3 miliony za pośrednictwem aukcji internetowych. W darach rzeczowych fundacja otrzymała sprzęt medyczny wartości 605 tysięcy złotych. Łącznie wartość tegorocznej zbiórki to 53,1 miliona złotych.

W styczniu pieniądze do puszek zbierało 120 tysięcy wolontariuszy. Ponadto ludzie wpłacali do skarbon stacjonarnych, przekazywali też darowizny na rachunki bankowe, kartami płatniczymi za pomocą terminali płatniczych oraz za pomocą formularza na stronie internetowej. Wpłat można było dokonywać także między innymi SMS-ami oraz w akcjach prowadzonych przez sponsorów WOŚP.

Jak informuje Fundacja, koszty zorganizowania i przeprowadzenia zbiórki 23. Finału WOŚP wyniosły ponad 2,1 miliona złotych, co stanowi 4 procent zebranych środków.

Posłuchaj relacji Krzysztofa Kaszubskiego:

00:00 / 00:00

Fot. Krzysztof Kaszubski

(iar/gol/łw)

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WOŚP, Orneta, Jurek Owsiak, podsumowanie
W Ornecie powstaną mieszkania socjalne

W Ornecie poprawi się sytuacja osób, które czekają na przyznanie lokali socjalnych. W dawnej jednostce wojskowej, która przeszła w posiadanie miasta, jeden z budynków zostanie wyremontowany...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV