Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Oranżerii Kultury wręczono nagrody laureatom ogólnopolskiego konkursu „Słowem Malowane”

Fot. Oranżeria Kultury

40 nagród i 20 wyróżnień przyznano w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Słowem Malowane” w Lidzbarku Warmińskim. Siódma edycja inspirowana była twórczością Joanny Papuzińskiej.

Poetka i pisarka przyjechała do Oranżerii Kultury – Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej jako gość honorowy spotkania finałowego. Na konkurs nadesłano w tym roku ponad pół tysiąca prac z 49 placówek z całej Polski; z warmińsko-mazurskiego prace nadeszły m.in. z Lubomina, Kiwit, Bartoszyc, Kętrzyna, Lidzbarka Warmińskiego i okolicznych miejscowości. Zilustrowano prawie 100 utworów wykorzystując różne techniki plastyczne – od malarstwa po formy przestrzenne. Najmłodszy uczestnik ma 3 lata, a najstarszy – ponad 60.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Słowem Malowane” istnieje od 2015 roku. W tym roku został rozbudowany, ponieważ jest częścią edukacyjno-kulturalnego projektu o tym samym tytule – cyklu wydarzeń na Warmii. W czasie finału otwarto pokonkursową wystawę nagrodzonych prac. W planach jest „Galeria na Słupach” w przestrzeni miejskiej.

Projekt „Słowem Malowane” dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Fot. Oranżeria Kultury

Fot. Oranżeria Kultury

Fot. Oranżeria Kultury

Fot. Oranżeria Kultury

Fot. Oranżeria Kultury

Fot. Oranżeria Kultury

Fot. Oranżeria Kultury

Autor: K. Kantor
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs, finał, Muzeum Budownictwa Ludowego-Park Etnograficzny w Olsztynku, Słowem Malowane, Joanna Papuzińska
Innowacyjny powrót do tradycji. Sukces rolnika z Warmii i Mazur

Rolnik z Browiny w powiecie nidzickim zajął drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie "Sposób na Sukces". Krzysztof Bucholski to właściciel innowacyjnej manufaktury konfekcjonowania i przetwórstwa ziół Turowski...

Zamknij
RadioOlsztynTV