Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie znów stanęły tramwaje. Na ulicy Kościuszki pękła szyna. Wprowadzono komunikację zastępczą

Pękające szyny tramwajowe w Olsztynie

Szyna pękła przed południem na ulicy Kościuszki przy skrzyżowaniu Piłsudskiego i Mickiewicza. W kierunku dworca PKP tramwaje jadą z prędkością 5 kilometrów na godzinę. Nie jeździ tramwaj numer 2.

Na odcinku od Piłsudskiego do dworca PKP uruchomiono autobusową komunikację zastępczą Z2. Natomiast tramwaje, zamiast do dworca jadą do Wysokiej Bramy i z powrotem do Skrewu Wakara i dalej normalną trasą. Awaria jest naprawiana. Zmiany w kursowaniu linii tramwajowej nr 2 będą obowiązywały do odwołania.

Jak poinformował rzecznik prasowy MPK Cezary Stankiewicz doszło do podwójnego pęknięcia w okolicach spawu.

Tramwaje jeżdżą po Olsztynie od prawie 3 lat. W tym czasie szyny pękły prawie 40 razy. Ostatnio pęknięta szyna na 11 godzin unieruchomiła tramwaje linii 1 i 2. Awaria miała miejsce 28 listopada.

Dotychczasowe ekspertyzy nie pozwoliły znaleźć jednoznacznej przyczyny pękania szyn, ani wskazać kto odpowiada za te usterki.

Ze wstępnych informacji, które uzyskaliśmy, wynika, że materiał, z którego wykonano szyny, jest dobrej jakości. Wyrywkowo sprawdziliśmy też część spawów i wszystkie te spawy, które zostały sprawdzone, są dobrze wykonane. Ponadto szyny pękają na różnych odcinkach, wykonanych przez różnych wykonawców. Raz pękają w miejscu, gdzie był wykonany spaw, innym razem tuż obok spawu, w innych przypadkach pomiędzy spawami

– mówiła Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego ratusza.

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Socha/K.Kantor

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, MPK, Olsztyn, awaria, szyna, uwaga
Na przełomie roku zostanie oddany kolejny węzeł obwodnicy Olsztyna. Kiedy koniec całej inwestycji?

Prace idą zgodnie z planem, pogoda sprzyja, dlatego całą obwodnicą Olsztyna powinniśmy pojechać w kwietniu przyszłego roku. Generalny wykonawca robót na zamkniętej części trasy zaprezentował postępy...

Zamknij
RadioOlsztynTV