Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie zakończyły się obchody Światowych Dni Bajki

Piknik – Hala Urania. Fot. K.Grabowska

W Olsztynie zakończyły się obchody 13. Światowych Dni Bajki. Przy hali Urania można było podziwiać bajkowe show sportowe i mundurowe inspiracje.

Cykl imprez zainaugurowała parada postaci bajkowych i uroczyste przekazanie kluczy do miasta. W kolejnych dniach dzieci zapraszane były do udziału w wielu imprezach towarzyszących.

– Finał odbył się dziś na placu przy hali Urania w Olsztynie – mówi Leszek Baranowski organizator wydarzenia i prezes stowarzyszenia Bajka.

Każdy mógł wsiąść do wozu strażackiego czy policyjnego radiowozu, ale też na przykład razem z wojskowymi puszczać bańki mydlane.

Obok służb mundurowych na pikniku swoje stanowisko rozstawili też ratownicy Polskiego Czerwonego Krzyża. Jak mówi Justyna Brzózka,przed wakacjami chcieli pokazać najmłodszym jak sobie radzić w różnych sytuacjach.

Organizatorem Światowych Dni Bajki w stolicy Warmii i Mazur jest olsztyńskie stowarzyszenie Bajka. Podczas dzisiejszego wydarzenie można było też wziąć udział m.in w bajkowych potyczkach szachowych, festiwalu gier planszowych a także wystartować w rodzinnym wyścigu kolarskim. Światowe Dni Bajki w Olsztynie odbyły się po raz 13.

Piknik – Hala Urania. Fot. K.Grabowska

Piknik – Hala Urania. Fot. K.Grabowska

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w festyn, piknik, bajka, urania
Sportowo, artystycznie i kulturalnie. Niedziela na Warmii i Mazurach pełna atrakcji

W wielu miejscach regionu odbywają się dziś imprezy rekreacyjne. W Olsztynie w Hali Urania i w jej otoczeniu trwają Światowe Dni Bajki, natomiast w Parku Centralnym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV