Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sportowo, artystycznie i kulturalnie. Niedziela na Warmii i Mazurach pełna atrakcji

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

W wielu miejscach regionu odbywają się dziś imprezy rekreacyjne.

W Olsztynie w Hali Urania i w jej otoczeniu trwają Światowe Dni Bajki, natomiast w Parku Centralnym Eko-Teatralny Dzień Dziecka z Olsztyńskim Teatrem Lalek i przyjaciółmi.

Piknik – Hala Urania. Fot. K.Grabowska

Piknik – Hala Urania. Fot. K.Grabowska

Piknik – Hala Urania. Fot. K.Grabowska

Piknik – Hala Urania. Fot. K.Grabowska

W Świątkach odbywa się rowerowa odsłona Światowych Dni Bajki. Zorganizowano wyścig kolarski i bajkowy rodzinny zlot rowerowy.

W Jezioranach w Amfiteatrze Miejskim w Jezioranach trwa Ogólnopolski Turniej Tańca Street Dance 2019. Można podziwiać solistów, duety i formacje w tańcach hip-hop i show dance w kategoriach wiekowych do 8 lat, od 9 do 12 i powyżej 12 lat.

Fot. A. Podbielska

W Ostródzie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestnicy ruszą o godz. 13.15 spod pomnika św. Jana Pawła II przy Skwerze Czarnieckiego i przejdą do Parku Collisa przy ulicy 3 Maja. Tam odbędzie się festyn rodzinny z licznymi atrakcjami.

W Szczytnie trwa czwarty etap Milko Mazury MTB – Krzyżacka Historia.

W Elblągu kończy się natomiast największa w regionie impreza biegowa – 11 Uliczny Bieg Piekarczyka. Po raz czwarty bieg główny poprzedzony był zawodami dla dzieci Enduro Kid , w którym wystartowało 300 małych zawodniczek i zawodników. Zwycięzcami byli wszyscy, którzy zdecydowali się wystartować i wszyscy też zostali nagrodzeni pięknymi medalami. Na trasę Biegu Głównego wybiegło prawie 1000 zawodników. Mieli do pokonania dwie pięciokilometrowe pętle.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, zabawa, festyn
Księżniczki, superbohaterowie i magiczne zwierzęta opanowały Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur rozpoczęły się Światowe Dni Bajki

Parada barwnych postaci, występy artystyczne, ale również dużo uśmiechu i dobrej zabawy. W Olsztynie rozpoczęły się Światowe Dni Bajki. Dzieci pod olsztyńskim ratuszem przejęły z rąk...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV