Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie wyciętych zostanie około 1,3 tys. drzew

Wycinka drzew pod II linię tramwajową na olsztyńskim Pieczewie. Fot. Agnieszka Podbielska

W Olsztynie rozpoczęła się wycinka drzew na trasie zaprojektowanej nowej linii tramwajowej. Zgodnie z przepisami środowiskowymi, prace te muszą się zakończyć w lutym – podał Urząd Miasta w Olsztynie.

Z zapisów w dokumentacji wynika, że dotyczyć to będzie około 1,3 tys. drzew. Zgodnie z przepisami środowiskowymi prace w tym zakresie muszą zostać zrealizowane jeszcze w lutym.

Zadeklarowałem, że wycięte przy okazji realizowanych inwestycji drzewa będą rekompensowane w stosunku dwa za jeden – podkreślił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

W związku z pracami mogą pojawić się utrudnienia w ruchu, m.in. lokalne wyłączenia pasów ruchu na jezdniach lub fragmentów chodników i ścieżek rowerowych.

Nowa olsztyńska infrastruktura tramwajowa to ponad 6 kilometrów podwójnego torowiska. Z Pieczewa zostanie poprowadzone ulicami Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego. Nad skrzyżowaniem Krasickiego z Synów Pułku powstanie estakada o długości około 270 metrów. Poza tym przy Wysokiej Bramie zostanie wybudowany węzeł przesiadkowy.

Budowa nowej infrastruktury będzie kosztowała ponad 403 mln złotych. Potrwa około 26 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Fot. Agnieszka Podbielska

Fot. Agnieszka Podbielska

Fot. Agnieszka Podbielska

Fot. Agnieszka Podbielska

Fot. Agnieszka Podbielska

Fot. Agnieszka Podbielska

Autor: L.Tekielski za PAP
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaje, pieczewo
Wiemy, gdzie zostanie wbita pierwsza łopata pod budowę nowej linii tramwajowej

Coraz bliżej rozstrzygnięcia przetargu na budowę nowej linii tramwajowej w Olsztynie. Wiemy, gdzie zostanie wbita pierwsza łopata. W ubiegłym tygodniu Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła drugie już...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV