Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie trwa I Memoriał Jerzego Rudzińskiego

Sobota w regionie stoi pod znakiem piłki ręcznej. Oprócz meczu Warmii Olsztyn w Pucharze Polski, kibice mogą zobaczyć zmagania w I Memoriale Jerzego Rudzińskiego.

Jerzy Rudziński przez kilkadziesiąt lat był związany z olsztyńskim sportem zarówno jako działacz, jak i kibic. Na początku lat 90-tych ubiegłego stulecia był zastępcą kierownika stadionu Stomilu, potem przez lata kierownikiem grającej w superlidze piłkarzy ręcznych Warmii Olsztyn.

Jego pamięć postanowili uczcić szczypiorniści i działacze 1-ligowego Szczypiorniaka Olsztyn. Stąd jednodniowy turniej, który zostanie rozegrany w sali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie. Będzie to ważny element przygotowań do rundy rewanżowej rozgrywek.

Do Olsztyna przyjechali zacni rywale – grający w Lidze Centralnej GKS Żukowo i wicelider grupy C 1. ligi AZS UW Warszawa. O 11 Szczypiorniak zmierzy się z zespołem ze stolicy, o 13 AZS UW zagra z GKSem, a o 15 olsztynianie podejmą ekipę z Żukowa.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

Autor: M. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piłka ręczna, Szczypiorniak Olsztyn
Sparingi olsztyńskich drużyn przed ligowymi meczami

W czwartkowy wieczór olsztyńscy szczypiorniści zmierzyli się w spotkaniu sparingowym w hali Liceum Ogólnokształcącego nr 5 przy ulicy Krasickiego w Olsztynie. Był to pierwszy sprawdzian formy...

Zamknij
RadioOlsztynTV