W Olsztynie spadło bezpieczeństwo pieszych

W ubiegłym roku na przejściu dla pieszych na Warszawskiej zginęła potrącona przez samochód 21-letnia studentka UWM
3 osoby w roku 2013, 13 osób w minionym. W Olsztynie gwałtownie wzrosła liczba pieszych – śmiertelnych ofiar wypadków drogowych.
– To także największy skok w stosunku do innych powiatów Warmii i Mazur – zauważył gość Radia Olsztyn nadkomisarz Tomasz Skarżyński z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
Do tych liczb odniosła się posłanka Platformy Obywatelskiej Beata Bublewicz, członkini parlamentarnego zespołu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jej zdaniem przyczyną tak wysokiej liczby zabitych na ulicach mogą być prowadzone w Olsztynie liczne remonty i przebudowy dróg.
Posłanka uważa, że aby poprawić bezpieczeństwo pieszych w Olsztynie, każdy wypadek z ich udziałem powinien podlegać osobnej, szczegółowej analizie. (kkasz/soch/bsc)














![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)











