Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Weekend na drogach WiM: 1 osoba nie żyje, 7 rannych

W wypadku we wsi Sątop (droga krajowa nr 545 pomiędzy Nidzicą a Działdowem) zginął 37-letni mężczyzna. Fot. KWP w Olsztynie

Jedna osoba nie żyje, a siedem zostało rannych – to bilans wypadków do których doszło na drogach Warmii i Mazur od piątkowego wieczoru.

W sobotę wieczorem na drodze wojewódzkiej 545 we wsi Sątop bus potrącił pieszego. 37-letni mężczyzna zginął na miejscu. Ze wstępnym ustaleń policji wynika, że pieszy nie miał odblasku.

Natomiast w Mrągowie 46-latek wtargnął pod koła audi. Mężczyzna trafił do szpitala. Tam okazało się, że miał prawie 3 promile alkoholu.

W Barczewie ford mondeo potrącił mężczyznę, który przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Ranny pieszy trafił do szpitala.

Policjanci przypominają, że zimą czarna nawierzchnia jezdni nie gwarantuje bezpiecznej jazdy. Niskie temperatury w połączeniu z opadami powodują, że na drogach jest miejscami bardzo ślisko.

(kwp/mkłod/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wypadek, Działdowo
Śmiertelny wypadek pod Bisztynkiem

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 57 w pobliżu Troszkowa między Biskupcem a Bisztynkiem. Z nieznanych przyczyn osobowe auto czołowo zderzyło się z ciężarówką. W wypadku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV