Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie rusza rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich. Wolne miejsca są nawet w prestiżowych liceach

Fot. fotolia

W olsztyńskich szkołach średnich rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca. Na absolwentów szkół podstawowych czeka 876 miejsc w szkołach średnich, a na absolwentów gimnazjów 906 miejsc.

W pierwszym etapie rekrutacji o miejsce w olsztyńskich szkołach średnich ubiegało się 1242 absolwentów szkół podstawowych z Olsztyna i 1200 takich absolwentów spoza Olsztyna. Absolwentów gimnazjów z Olsztyna aplikowało 970, spoza Olsztyna kolejnych 1230. Każdy z uczniów mógł – po raz pierwszy w historii naboru do szkół średnich w Olsztynie – aplikować do dowolnej liczby szkół i klas. Rekordzista złożył 74 podania.

Wyniki pierwszego etapu rekrutacji olsztyńskie szkoły średnie podały w ubiegły czwartek. Jak informowała rzecznik ratusza Marta Bartoszewicz, po pierwszej rekrutacji do szkół nie dostało się 389 absolwentów podstawówek i 430 absolwentów gimnazjów. Okazało się, że we wszystkich typach szkół średnich zostało 876 wolnych miejsc dla uczniów podstawówek i 906 wolnych miejsc dla absolwentów gimnazjów. W mieście wolne miejsca są nawet w prestiżowych liceach. W II LO jest 126 wolnych miejsc, w IV LO jest 120 wolnych miejsc, a w I LO – 78 wolnych miejsc.

Nie wiemy, ilu uczniów, którzy nie dostali się do szkół w pierwszym naborze, zdecyduje się na udział w naborze uzupełniającym. Rekrutacja uzupełniająca rozpoczyna się dziś o godzinie 8 rano i potrwa do 6 sierpnia do godziny 15

– podkreślała Bartoszewicz, dodając, że uczniowie spoza Olsztyna mogą zdecydować o nauce w swoim mieście, czy też uczniowie z Olsztyna aplikować w innych miastach.

Do 28 sierpnia uczniowie będą mieli czas na dostarczenie do szkół oryginałów świadectw i tym samym potwierdzenie chęci uczenia się w danej szkole. Ostateczne listy uczniów pierwszych klas szkół średnich mają być w Olsztynie upublicznione 29 sierpnia w południe.

W województwie warmińsko-mazurskim nie ma problemów z naborami do szkół średnich. Kurator Krzysztof Marek Nowacki w ubiegły piątek podał na konferencji prasowej, że w szkołach średnich regionu przygotowano w sumie 29,1 tys. miejsc, a absolwentów starających się o przyjęcie do szkół średnich jest 27,1 tys. Kurator informował, że żaden rodzic z regionu nie skarżył się na rekrutację.

 

Autor: PAP/J. Kiewisz-Wojciechowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w młodzież, szkoła, Olsztyn, liceum
W Olsztynie rozpoczęły się Międzynarodowe Dni Folkloru. Święto tańca, muzyki i śpiewu potrwa do soboty

Folklor i ponad 500 artystów m.in. z Indii, Ukrainy i Serbii. W olsztyńskim amfiteatrze rozpoczęły się 24 Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru. Tancerze będą występować codziennie do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV