Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie rozpoczęły się Międzynarodowe Dni Folkloru. Święto tańca, muzyki i śpiewu potrwa do soboty

Fot. P.Getka

Folklor i ponad 500 artystów m.in. z Indii, Ukrainy i Serbii. W olsztyńskim amfiteatrze rozpoczęły się 24 Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru.

Tancerze będą występować codziennie do soboty w olsztyńskim amfiteatrze. W tym roku na Festiwal przyjechały zespoły ludowe nie tylko z Polski, ale także z Bułgarii, Indii, Panamy, Serbii, Rumunii, Ukrainy i Grecji. Dzisiaj w olsztyńskim amfiteatrze wystąpią polskie zespoły „Kurpie Zielone ”, „Nowa Ruda” i „Warszawianka” oraz grupy z Ukrainy, Indii i Serbii. Kilkudniowe święto kultywuje i upowszechnia dorobek niematerialnego dziedzictwa kulturowego wielu narodowości. Ideą wydarzenia jest przybliżanie piękna zawartego w tańcu i muzyce ludowej.

Posłuchaj relacji Anny Minkiewicz-Zaremba

00:00 / 00:00

Dzisiaj zespół z Indii wystąpi w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Do soboty koncerty będą też m.in. w Gietrzwałdzie, Biskupcu i Ostródzie. Międzynarodowe Dni Folkloru są częścią Olsztyńskiego Lata Artystycznego, któremu medialnie patronuje Radio Olsztyn. Kulminacją imprezy, obok koncertu zamknięcia, jest Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich. Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru potrwają do soboty.

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, kultura, taniec, Olsztyn, folklor, video
Jazda „na suwak” i „korytarz życia” mają być obowiązkowe. Szykują się zmiany w prawie

Wprowadzenie obowiązku jazdy "na suwak" może usprawnić ruch. Tworzenie "korytarzy życia" natomiast ma ułatwić sprawne dotarcie służb na miejsce wypadku. Na początku lipca Ministerstwo Infrastruktury skierowało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV