Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie rozpoczęła się rekrutacja do przedszkoli. Miasto zapewnia: miejsca powinno starczyć wszystkim maluchom

Fot. fotolia.pl

Miejsc dla przedszkolaków nie powinno zabraknąć – zapewnia olsztyński ratusz. W stolicy Warmii i Mazur we wtorek ruszyła rekrutacja do przedszkoli. 

W Olsztynie przygotowano 1300 nowych miejsc dla dzieci – to zarówno miejsca w przedszkolach publicznych, jak i niepublicznych. Ale opłata za opiekę w obu rodzajach placówek rozpoczynających rekrutację będzie taka sama: 5 godzin dziennie za darmo i złotówka za każdą dodatkową godzinę. To efekt ogólnopolskich przepisów, zgodnie z którymi każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat powinno mieć miejsce w przedszkolu.

Według szacunków ratusza, tych 1300 miejsc powinno wystarczyć – takie wnioski płyną z danych statystycznych oraz z doświadczeń z ubiegłych lat. Choć oczywiście może się zdarzyć, że wolne miejsce będzie w innym przedszkolu niż to, które jest najbliżej miejsca zamieszkania dziecka.

Np. na Jarotach, które się rozbudowują, mieszkańców przybywa, to może się zdarzyć, że w wybranym przedszkolu na Jarotach dziecko nie znajdzie miejsca

– przyznaje Teresa Wiśniewska, wicedyrektor wydziału edukacji w olsztyńskim Urzędzie Miasta.

W sumie w przyszłym roku szkolnym miejsc w przedszkolach w Olsztynie – zarówno tych miejskich, jak i niepublicznych – ma być prawie 7 tysięcy. Z danych statystycznych wynika natomiast, że dzieci w wieku od 3 do 6 lat będzie nieco mniej – ok. 6700.

Rekrutacja do olsztyńskich przedszkoli potrwa do 1 kwietnia.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, Olsztyn, ratusz, rekrutacja, miasto
Utrudnienia na obwodnicy Olsztyna. Rozpoczynają się prace na odcinku Jaroty-Wójtowo

We wtorek na obwodnicy Olsztyna ruszają prace na wiadukcie - najdłuższym obiekcie na odcinku Jaroty-Wójtowo. Wiadukt ma ponad pół kilometra długości (527 metrów). W związku z...

Zamknij
RadioOlsztynTV