Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Drugi dzień zmagań triathlonistów w Szczytnie

Fot. fotolia

W Szczytnie trwa dwudniowa impreza sportowa – Triathlon Szczytno. Wczoraj rywalizowano na krótszych odcinkach, ale dziś zawodnicy pokonywali dystanse olimpijskie.

To już 4. odsłona tych zmagań i z roku na rok przyjeżdża więcej zawodników – przyznaje organizatorka Anna Jesień, była olimpijka z Sidney, Aten, Pekinu i Londynu w biegu na 400 metrów przez płotki.

Tego triathlonu tutaj brakowało. Skupiliśmy się na tym, żeby rodziny przyjechały razem. Z roku na rok jest coraz lepiej. Coraz więcej zawodników przyjeżdża. W tym roku w sumie to 420 osób.

00:00 / 00:00

Konkurencje są pomyślane tak, by wziąć mogli udział i amatorzy i doświadczeni zawodnicy. Są konkurencje dla dzieci, młodzieży i seniorów. W jednej z nich wziął udział utytułowany triatlonista, zwycięzca zawodów iron man – dziś 68-letni Jerzy Górski.

Ruch to zdrowie – to moje hasło przewodnie, które niosę w sercu i głowie. Leśne dziadki też potrafią. 68 lat i miałem przyjemność biec z 13-letnim chłopcem i pomyślałem sobie – wow, Jurek możesz. I to jest fantastyczne. Nie ma granic, nie ma wieku na to, żeby się ruszać.

00:00 / 00:00

W dystansie olimpijskim pierwsze miejsce zajął Maciej Wiśniewski z Ostródy, a pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety była Wioleta Jarocka z Serocka. W ogólnej klasyfikacji uplasowała się na 18 miejscu. W triathlonie na dystansie olimpijskim trzeba pokonać: 10 km biegiem, 40 km na rowerze i przepłynąć 1500 metrów.

Łącznie w dwudniowych zawodach triathlonowych w Szczytnie zmaga się ponad 400 zawodników.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pływanie, zawody, bieg, Triathlon Szczytno
Triathloniści opanowali Szczytno

Triathloniści opanowali mazurskie Szczytno. W mieście dziś i jutro rozgrywane są kolejne zawody z cyklu Triathlon Szczytno. Dziś rywalizowano na krótszych odcinkach, ale jutro już na...

Zamknij
RadioOlsztynTV